Aktuality  |  23. 4. 2014

Ešte jeden návrat k “Poď na futbal”

no alt

ŠK Slovan Bratislava – FK Senica (15.4. 2014)

Tu sa mala začínať reportáž z fantastickej akcie “Poď na futbal!”. Písali by sme pravdepdoobne niečo v štýle, že “Odvetný semifinálový zápas ŠK Slovan Bratislava – FK Senica bol okrem skvelého výsledku a jednoznačného postupu (po výsledkoch 3:1 a 3:0) výbornou ukážkou, že (nielen) bratislavskí študenti dokážu vytvoriť skvelú atmosféru. Okrem samotného povzbudzovania ukázali aj veľkolepé choreografie – kartoniáda, konfety, vlajky, sektorovky.. A to všetko na takmer polovici štadióna, keďže na Pasienky zavítalo vyše 3000 žiakov – študentov – mladých slovanistov. Pekné slnečné počasie len zvýrazňovalo jednu z najlepších akcií Mladého slovanistu.”

Lenže bohužial nám akcia nevyšla podľa predstáv.. Dlhodobé prípravy sa vďaka dažďu a kapacite krytej tribúny nepremietli do takého zážitku, aký sme pre vás všetkych chceli pripraviť. Napriek všetkému sa do akcie zapojilo a priamo na štadión prišlo vyše 50 škôl (!!!)  z Devínskej Novej Vsi, Petržalky, Nového a Starého Mesta, Ružinova, Dolných Honov, Podunajských Biskupíc, či Rače, ale taktiež z Malaciek, Pezinku, Lubiny, Rohožníku, Šurian, Senca, Pezinku a mnohých ďalších.

Mali sme pre vás pripravenú krásnu akciu, ktorú nám bohužiaľ prekazil vytrvalý hustý dážď. Niektoré školy, ktoré prišli iba s najmladšími žiakmi museli odísť ešte v priebehu prvého polčasu, pretože nechceli riskovať, že ochorejú. Plne ich chápeme a veľmi si vážime, že na štadión vôbec prišli! Takisto si veľmi vážime každú školu, ktorá merala kratšiu či dlhšiu cestu na tento zápas. Bohužiaľ na dočasnom ”domovskom” štadióne na Pasienkoch nie je dostatočná kapacita krytej tribúny ani možností ako takéto situácie riešiť k úplnej spokojnosti všetkých.

Hlavným poslaním všetkých aktivít Mladého slovanistu – a aj akcie Poď na futbal! – je ukázať mladým, že šport je úžasný. Či už aktívne športovať, ale ho aj pasívne sledovať. Že futbal je najpopulárnejší a najkrajší šport, ktorý spája ľudí po celom svete. Že byť fanúšikom takého klubu ako Slovan je česť a že láska existuje aj medzi človekom a klubom.
Veríme, že táto akcia vás neodradí od ďalších návštev zápasov Slovanu (či už na prechodných Pasienkoch alebo na vytúženom novom štadióne), ale naopak! Budeme veľmi radi, keď si zoberiete z tohto zápasu len tie dobré veci. My vám môžeme slúbiť, že opäť urobíme všetko, čo bude v našich silách, aby ste sa na Slovane cítili dobre.

Takisto veríme, že táto akcia ukázala aj všetkým zainteresovaným, že robiť akcie pre mladých sa oplatí. Minulý týždeň sa odohral zápas na nefutbalovom štadióne v katastrofálnom počasí síce proti dobrému tímu, ale nie tak atraktívnemu ako niektoré iné kluby. A napriek tomuto všetkému na štadión zavítalo vyše 3000 detí! Dokážete si predstaviť, kde sú hranice návštevnosti za lepších podmienok?! Je to dôkaz, že o šport, o futbal a najmä o Slovan JE záujem. Je na nás všetkých – klube, partneroch, sponzoroch, médiách, zanietencoch či dobrovoľníkoch ale aj školách – aby sme dali šancu projektom a aktivitám akou bola tá na semifinálovom stretnutí. Aby sme všetci pristupovali s úprimnou snahou podporovať takéto projekty – každý, v rámci svojich možností a kompetencií, svojou časťou. Nie vždy všetko vyjde ideálne, čoho je “Poď na futbal” čerstvou ukážkou, ale keď vytrváme, tak určite príde úspech a dosiahnutie toho, čo chceme!

Na záver ešte dopĺňame víťazné školy, ktoré sa zúčastnili najväčším počtom žiakom (vzhľadom k svojej návštevnosti) a získali hodnotné ceny od partnerov projektu spoločností Lenovo, Adidas a 7 Days:

1.miesto SPŠ strojnícka, Fajnorovo nábrežie 5 – 99,33% (150 účastníkov/151 študentov)
2.miesto ZŠ Bieloruská 1 –  85,18% (184 účastníkov/216 žiakov)
3.miesto SPŠ elektrotechnická, Hálová 16  - 68%  (173 účastníkov/252 študentov)

Nech žije Slovan!

Partneri

Platinoví partneri:

ERIDEN & PARTNERS

Generálni partneri:

EUCOS - priemyselné stavby Lucka

Reklamní partneri:

FutbalTour.sk
4sports media Zeleninári
Fotolab

Najbližší zápas

  • Žiadne udalosti

Kalendár Akcií

<< Júl 2024 >>
PUSŠPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Slovan TV

Facebook