Projekt ’14/’15

ŠK Slovan Bratislava ako historicky najúspešnejší klub a klub s najväčšou fanúšikovskou základňou na Slovensku prináša revolučný projekt pre žiakov základných a stredných škôl a rodiny s deťmi, navštevujúce futbalový štadión Pasienky.

Ako prvý športový klub na Slovensku prichádza ŠK Slovan Bratislava v spolupráci so základnými a strednými školami s iniciatívou zameranou na zatraktívnenie možností aktívneho trávenia voľného času doma, na školách, ako aj priamo na štadióne.

V kooperácii s vedením vybraných škôl, partnermi projektu a rodičmi navštevujúcimi futbal, nenásilným a motivačným spôsobom privedieme detských návštevníkov k športu a futbalu. Nielen ako pasívnych prijímateľov, ale cieľavedome z nich budeme vychovávať aktívnych športovcov a nadšených športových fanúšikov.

Projekt Mladý slovanista chce na báze dobrovoľnosti žiakom I. a II. stupňa základných škôl a študentom stredných škôl, hravou formou predstaviť futbal ako fenomén dnešnej doby a výborný spôsob trávenia voľného času.

V súčasnej dobe, kedy väčšina detí a mládeže trávi veľkú časť voľného času doma pri televízoroch, počítačoch, alebo hracích konzolách, sú táto a podobné aktivity podľa nášho názoru nevyhnutné.

Úlohou projektu je prilákať na futbalový štadión rodiny s deťmi a žiakov škôl. Za pomoci partnerov a rôznorodých aktivít klubu im pripraviť nezabudnuteľné popoludnie, plné tvorivých a športových aktivít. Sériou podujatí sa v nich pokúsime zážitkovou formou si osvojiť pozitívny vzťah športu a fair play.

Žiaci vybraných bratislavských základných a stredných škôl sa budú pravidelne počas jesennej a jarnej časti zúčastňovať futbalových zápasov, kde bude pre nich pripravené množstvo aktivít vo Fun zóne a následne futbalový zápas A-mužstva ŠK Slovan. Taktiež bude pre školy pripravené množstvo aktivít a súťaží na ozvláštnenie vyučovacieho procesu, ktoré sa nám osvedčili v minulom ročníku projektu.

 

Pripravované aktivity projektu Mladý slovanista 2014/2015

 

 • interaktívne prezentácie pre žiakov o futbale ako profesionálnom športe a zaujímavé informácie zo zákulisia klubu ŠK Slovan Bratislava
 • možnosť návštev domácich futbalových zápasov ŠK Slovan so zabezpečenou dopravou
 • účasť vo Fun zóne pred každým domácim zápasom A-mužstva plnej športových a zábavných aktivít či atrakcií
 • organizácia futbalového turnaja žiakov počas Dňa detí Slovan pre chlapcov a súťaže roztlieskávačiek pre dievčatá
 • belasý deň na škole
 • pravidelné súťaže a aktivity pre žiakov (výtvarná súťaž, literárna, súťaž o najlepšie fandiacu školu či o najlepšie choreografiu, atď.)
 • polčasové zápasy a penalty na hlavnom ihrisku
 • vytvorenie fanklubu Mladý slovanista
 • rozšírenie projektu o stredné školy
 • vytvorenie komfortného sektoru vrátane 200 krytých miest

 

Súhrnné video z pilotnej časti projektu Mladý slovanista nájdete na našom Facebookovom profile.

Partneri

Platinoví partneri:

ERIDEN & PARTNERS

Generálni partneri:

EUCOS - priemyselné stavby Lucka

Reklamní partneri:

FutbalTour.sk
4sports media Zeleninári
Fotolab

Najbližší zápas

 • Žiadne udalosti

Kalendár Akcií

<< Júl 2024 >>
PUSŠPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Slovan TV

Facebook