Aktuality  |  14. 4. 2014

3 300 školákov ide s BSK na Slovan!

no alt

Na utorok 15. apríla si futbalisti z ŠK Slovan a Bratislavská župa pripravili pre bratislavských školákov akciu „Poď na futbal“. Za jedno euro sa môžu školáci zúčastniť pohárového zápasu ŠK Slovan vs. FK Senica, ktorý špeciálne pre nich odohrajú už o 13:00.

„Je to aktívne ukázanie našich športovcov v konkrétnom zápase pred tisícami detí. Najdôležitejšie je práve to, že uvidia svoje vzory na trávniku, čo to pre nich aktívny príklad, na základe čoho sa začnú zaujímať o šport,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo. Zároveň doplnil, že na jeseň plánuje župa v spolupráci so Slovanom pokračovať. „Chceme, aby naši študenti, študentky chodievali pravidelne za zvýhodnených podmienok na futbal, aby mali dozor, aby tam bolo bezpečne a aby si budovali aj týmto spôsobom vzťah k tomuto športu,“ dodal župan.

Po úspešnej spolupráci BSK s hokejovým Slovanom sa Bratislavská župa spojila aj s futbalovým ŠK Slovan a snažia sa školákov viesť k väčšej športovej aktivite. Už zajtra, teda v utorok 15. apríla odohrajú bratislavskí slovanisti duel s FK Senica špeciálne kvôli mladým návštevníkom už o 13:00. Predbežne príde Slovanu fandiť viac ako 3 300 detí z bratislavských základných a stredných škôl. Lístok na tento zápas stál žiakov 1 euro a vďaka spolupráci s Dopravným podnikom platí aj ako lístok na MHD. DPB posilní spoje pred aj po zápase.

Okrem samotného semifinálového derby je pre školákov pripravený aj hudobný program, o ktorý sa postará raper Ego. Decká si vyskúšajú aj organizované fandenie a povzbudzovanie, choreografie aj organizované hádzanie konfiet.

Cieľom projektu „Poď na futbal“ je ukázať nielen bratislavskej mládeži, že športovanie je pre ne dôležité. Nielen kvôli samotnému pohybu, ale aj kvôli tímovému duchu a atmosfére, ktorá je pre bratislavský Slovan typická.

„Posledné dva týždne projektový tím veľmi intenzívne komunikoval so všetkými základnými a strednými školami BSK, výsledkom čoho je zapojenie vyše 70 bratislavských škôl a musím dodať, že sa nám nahlásili aj školy z mimo bratislavského regiónu. Predpokladaná účasť je 3 300 detí plus pedagógovia. Zároveň máme pozitívne ohlasy od našich fanúšikov, že si vybavia voľno a prídu so svojimi deťmi,“ povedal na tlačovej konferencii PR manažér ŠK Slovan Tomáš Straka. Jeho slová potvrdil aj kapitán mančaftu Igor Žofčák: „sme radi, že dotiahneme deti na štadión. Myslím si, že deti na štadión aj patria. Mám malého synátora, ktorý na futbal chodí aj s kamarátmi a baví ho.“

Bratislavskí žiaci základných a stredných škôl teda zajtra po 4. hodine nebudú sedieť v škole, ale pôjdu na futbal. BSK ročne podporuje stovky športových aktivít pri rozpočte cca 200-tis eur, z toho 12 percent je orientovaných špeciálne na podporu futbalu.

 

Zdroj: BSK

Partneri

Platinoví partneri:

ERIDEN & PARTNERS

Generálni partneri:

EUCOS - priemyselné stavby Lucka

Reklamní partneri:

FutbalTour.sk
4sports media Zeleninári
Fotolab

Najbližší zápas

  • Žiadne udalosti

Kalendár Akcií

<< Máj 2024 >>
PUSŠPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Slovan TV

Facebook