Aktuality  |  1. 4. 2014

Semifinále pohára venované bratislavským školám

no alt

Odvetný semifinálový zápas Slovanft Cup-u ŠK Slovan Bratislava – FK Senica sa odohrá 15. apríla (utorok) v nezvyčajný čas o 13:00 hod. Hrací čas stanovil ŠK Slovan z dôvodu uskutočnenia projektu s názvom „Poď na futbal“.

„Poď na futbal“, tak znie iniciatíva klubu v spolupráci s OZ Mladý Slovanista, Bratislavským samosprávnym krajom a ďalšími partnermi. Klub sa rozhodol venovať jeden zápas v tejto sezóne všetkým bratislavským základným aj stredným školám a stanovil termín zápasu tak, aby bol vyhovujúci pre samotných žiakov a aj pedagógov. ŠK Slovan totiž pozýva všetky bratislavské školy na tento zápas, prostredníctvom ktorého chce dosiahnúť vyšší záujem bratislavských žiakov o futbal a Slovan, zároveň chce zatraktívniť samotnú súťaž Slovnaft Cup-u a taktiež reštartovať obľúbený projekt Mladý Slovanista.

„V klube veríme, že fanúšikovia, ktorí v pracovný deň o 13:00 nebudú môcť navštíviť tento zápas, nám to prepáčia. Vopred sa im za to ospravedlňujeme a zároveň veríme, že pochopia náš zámer, dostať Slovan medzi detí a tínedžerov. Slovan si musí budovať svoju základňu, či už hráčsku alebo fanúšikovskú. Budeme však veľmi radi, ak fanúšikovia, ktorým to pracovné povinnosti cez týždeň umožnia, prídu a spolu s veľkým množstvom žiakov vytvoria vynikajúcu atmosféru. Celá hráčska kabína sa už teraz teší na všetky bratislavské školy. Určite nás bude tešiť aktivita aj škôl mimo Bratislavy a budú u nás srdečne vítané,“ obrátil sa smerom k fanúšikom PR riaditeľ klubu Tomáš Straka.

ŠK Slovan Bratislava so svojimi partnermi pripravuje na samotný zápas veľké prekvapenie v podobe hudobného vystúpenia populárneho interpreta, niekoľko choreografií na štadióne, organizované fandenie a ďalšie aktivity. Cena vstupenky pre žiakov ZŠ a SŠ bola symbolicky stanovená na 1€, táto suma zohľadňuje vstup na štadión, ako aj cestovný lístok MHD na zápas a po zápase a to vďaka spolupráci s Dopravným podnikom Bratislava.

„Tak ako sme pred začiatkom jarnej časti deklarovali na tlačovej konferencii, my chceme robiť futbal pre fanúšikov. Chceme s fanúšikom pracovať, chceme si ho vychovávať a chceme ho viesť k tomu, aby za nami stál aj vtedy, keď sa nám možno nebude dariť tak ako by sme sami chceli. Futbal na Slovensku potrebuje podporu, potrebujeme ho dostať tam, kde sa pred desiatkami rokov nachádzal. Bude to dlhá cesta, avšak Slovan Bratislava si uvedomuje svoju líderskú pozíciu a na tejto ceste chce vytrvať. Ak máme byť prví, ktorí dodajú pohárovým zápasom ich neopakovateľný náboj tak ako je to v zahraničí, budeme len veľmi radi. Vieme si predstaviť, že v budúcom ročníku Slovnaft Cup-u by vyvinul aktivitu samotný SFZ a v tomto duchu by zorganizoval vybrané kolo pohára a venoval ho práve žiakom ZŠ a SŠ po celom Slovensku. Náš klub každopádne na tejto ceste určite zostane, aj v budúcom ročníku Slovnaft Cup-u sa budeme snažiť zorganizovať niečo podobné,“ uviedol projektový manažér Stanislav Kramarič.

Partneri

Platinoví partneri:

ERIDEN & PARTNERS

Generálni partneri:

EUCOS - priemyselné stavby Lucka

Reklamní partneri:

FutbalTour.sk
4sports media Zeleninári
Fotolab

Najbližší zápas

  • Žiadne udalosti

Kalendár Akcií

<< Jún 2024 >>
PUSŠPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Slovan TV

Facebook